III Festiwal Haberfeld Jazz na dachu "Lata dwudzieste, lata trzydzieste" to wyjątkowe połączenie wydarzenia muzycznego, kulinarnego oraz historycznego.

 

Niezwykle klimatycznym koncertem Olka Klepacza i zespołu Dźwiękoszczelni zakończył się w sobotę III Festiwal Haberfeld Jazz na dachu. Olek Klepacz w niezwykle emocjonalnym programie przedstawił zaskakujące aranżacje przebojów swojej macierzystej Formacji Nieżywych Schabów oraz zupełnie nowe utwory wpisujące się tematycznie w motyw muzyczny tegorocznego wydarzenia.

Podczas 4 dni tegorocznego festiwalu publiczność miała okazję podziwiać ponadto legendę polskiej sceny muzycznej – Stanisława Sojkę, Dorotę Osińską, oraz zespół Robert Janowski Trio.

To wyjątkowe połączenie wydarzenia muzycznego, kulinarnego oraz historycznego na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Powiatu Oświęcimskiego.

Współorganizatorem festiwalu był m.in. Powiat Oświęcimski. Wicestarosta Paweł Kobielusz odbierając od organizatorów  podziękowania za udzielone wsparcie  gratulował pomysłu, determinacji  oraz sukcesu jakim okazuje się być to wydarzenie. Zgodnie z obietnicami prezesa Fundacji mamy nadzieję na podobne spotkania w kolejnych latach.

Festiwal organizowany przez Fundację Jakob Haberfeld Story odbył w dniach od 6 do 14 sierpnia 2021 roku w Oświęcimiu, na dachu apartamentowca River Side Residence przy bulwarach rzeki Soły. W tym roku motywem przewodnim koncertów były lata 20. i 30.

infooswiecim.pl