Fundacja Jakob Haberfeld Story jest aktywnym organizatorem wydarzeń muzycznych, ukierunkowanych na polską twórczość muzyczną. Zorganizowaliśmy z powodzeniem II edycję festiwalu Haberfeld Jazz na dachu. To wydarzenie łączące muzykę, kulinaria i historię. Każdorazowa edycja ma swoją muzyczny zachwycający motyw przewodni, który jest ukłonem dla twórczości znaczących polskich twórców, którzy odcisnęli piętno na twórczości wielu artystów. W 2019 roku był to Zbigniew Wodecki, w 2020 roku Wojciech Młynarski. Na dachu apartamentowca w pięknej, filmowej scenerii zachodzącego słońca czarujemy gości kompozycją muzyki i food paringu.

Organizujemy także wydarzenia w cyklu Jazz w piwnicach Muzeum Haberfelda. To cykl mniejszych, ale równie ambitnych form muzycznych organizowanych w okresie jesienno zimowym. Dotychczas naszej publiczności zaprezentowali się między innymi Boba Jazz Ban z repertuarem jazzu klasycznego, Artur Gotz z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, Dorot osińska z największymi przebojami Wojciecha Młynarskiego czy Jeremiego Przybory, Marcin Januszkiewicz z repertuarem Agnieszki Osieckiej,

a Dariusz Fijak Trio zaprezentował ambitny

repertuar Latino Chopin. 

 

  Haberfeld Jazz Live to najmłodsza z inicjatyw, ukierunkowana na młodych twórców, którzy w ramach rozwoju talentu muzycznego, prezentują zgromadzonej publiczności aranżacje znanych i lubianych twórców.

 

Jazz na dachu I - 2019 rok.

I Jazz na dachu - 2019 rok.

II Jazz na dachu - 2020 rok.