Jazz na dachu I - 2019 rok.

  Haberfeld Jazz Live to najmłodsza z inicjatyw, ukierunkowana na młodych twórców, którzy w ramach rozwoju talentu muzycznego, prezentują zgromadzonej publiczności aranżacje znanych i lubianych twórców.

 

Organizujemy także wydarzenia muzyczne i komediowe w piwnicach Muzeum Haberfelda. To cykl mniejszych, ale równie ambitnych form muzycznych organizowanych w okresie jesienno zimowym. Dotychczas naszej publiczności zaprezentowali się między innymi Boba Jazz Band z repertuarem jazzu klasycznego, Artur Gotz z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, Dorot Osińska z największymi przebojami Wojciecha Młynarskiego czy Jeremiego Przybory, Marcin Januszkiewicz z repertuarem Agnieszki Osieckiej, a Dariusz Fijak Trio zaprezentował ambitny

repertuar Latino Chopin. Występowali również Piotr Nalepa Breakout Tour czy też Alosza Awdiejew.

 

Fundacja Jakob Haberfeld jest aktywnym organizatorem wydarzeń muzycznych, ukierunkowanych na polską twórczość muzyczną. Zorganizowaliśmy z powodzeniem V edycji festiwalu Haberfeld Jazz na dachu. To wydarzenie łączące muzykę, kulinaria i historię. Każdorazowa edycja ma swoją muzyczny zachwycający motyw przewodni, który jest ukłonem dla twórczości znaczących polskich twórców, którzy odcisnęli piętno na twórczości wielu artystów. W 2019 roku był to Zbigniew Wodecki, w 2020 roku Wojciech Młynarski a w 2021 roku twórcy XX-lecia międzywojennego. Na dachu apartamentowca w pięknej, filmowej scenerii zachodzącego słońca czarujemy gości kompozycją muzyki i food paringu.